بهترین شرایط نگهداری هاورتیا گورخری

مقدمه

ما در این مقاله روش نگهداری هاورتیا گورخری را به شما آموزش می دهیم. قبل از هر چیز باید نیازهای محیطی و شرایط مطلوب این ساکولنت زیبا (که به اشتباه جزو دسته کاکتوس ها قرار میدهند!) را بدانید. نگهداری هاورتیا گورخری بسیار آسان است. مهم ترین دلیل خشک شدن کاکتوس گورخری در بسیاری از منازل آبیاری زیاد می باشد. هاورتیا گورخری برای تراریوم نیز بسیار استفاده می شود. 

نگهداری هاورتیا گورخری
نگهداری هاورتیا گورخری

مطالب مرتبط : معرفی هاورتیا گورخری و روشهای تکثیر آن

شرایط کلی نگهداری هاورتیا گورخری

نور

هاورتیا گورخری به نور غیرمستقیم (مثلا پشت پنجره) نیاز دارد. نور زیاد و دمای بالا در تابستان، رشد این گیاه را متوقف می کند. همچنین در بهار و تابستان برای رشد بهتر این گیاه آن را در بیرون از خانه زیر سایه درختان یا نور فیلتر شده قرار دهید. آنچه که باعث شادابی هاورتیا گورخری میشود جریان هوای آزاد به همراه نور غیر مستقیم آفتاب است. 

دما

دمای اپتیمم این گیاه ۲۰ الی ۲۵ درجه سانتی گراد می باشد. دمای مناسب برای کاشت بذر هاورتیا گورخری در بهار ۲۰ درجه سانتی گراد می باشد. دمای اپتیم برای هاورتیا گورخری دمایی است که در آن گیاه بهترین حالات رشدی خود را دارد. 

نکات مهم نگهداری هاورتیا گورخری
نکات مهم نگهداری هاورتیا گورخری

آبیاری

زمان آبیاری ساکولنت هاورتیا گورخری بستگی به شرایط نگهداری آن دارد. در بیرون از منزل هر 2 روز و داخل فضای بسته هر 5 روز نیاز به آبیاری دارد. رطوبت زیاد برای هاورتیا از سوختگی سر برگ های آن جلوگیری می کند که برای اینکار می توانید از اسپری آب روی برگ های این ساکولنت استفاده کنید. زهکش مسئله بسیاری مهمی در هاورتیا گورخری می باشد. به همین منظور شما با خرید گلدان های سفالی بدون لعاب علاوه برای تبخیر آب اضافی از بدنه گلدان ، گسترش رشد ریشه هاورتیا گورخری را تقویت میکنید که این امر باعث شکل گیری ریشه توپی گیاه می شود. 

 خاک

دو قسمت ماسه، یک قسمت خاکبرگ و یه قسمت کوکوپیت همراه با پرلیت درشت، بستری مناسب برای هاورتیا گورخری به شمار می رود.

هرس

به هرس خاصی نیاز ندارد اما در بهار می توان اقدام به حذف برگهای پایینی و خشک آن کرد.

هاورتیا گورخری کلکسیونی
هاورتیا گورخری کلکسیونی

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *