مزایای روف گاردن در ساختمان

مزایای روف گاردن در ساختمان

در این مقاله قصد داریم شما را با بخشی از مزایای روف گاردن در ساختمان و برج ها آشنا کنیم. قبل از هر چیز بهتر است بدانیم که روف گاردن یا بام سبز در هر ساختمان یا بنایی قابل اجرا نیست. روف گاردن را معمولا در برج ها و ساختمان هایی با سازه قوی و کاملا مهندسی شده اجرا می کنند و تشخیص این امر تنها با نظر کارشناس مربوطه امکان پذیر است. 

مزایای روف گاردن در ساختمان
مزایای روف گاردن در ساختمان

مطالب مرتبط : روف گاردن چیست؟

مزایای روف گاردن

  • عایق حرارتی

خلل و فرج درون بستر کشت میزانی از آب باران را در خود نگه می دارد و این در کنار گیاهان کشت شده ، در نقش یک عایق حرارتی برای ساختمان شما عمل می کند. 

  • حفظ زیست محیطی

بام سبز قابلیت کاهش اثرات منفی معضلات زیست محیطی را از طریق پوشش گیاهی مناسب دارا می باشد. 

  • زیبایی دو چندان نمای ساختمان

استفاده از متریال و گیاهان مناسب در اجرای روف گاردن، موجب افزایش تنوع گیاهی و زیبایی محیط اطراف شما می شود. گیاهانی مقاوم به خشکی، کم آبی و نور زیاد که با وجود طراوت و شادابی از زیبایی خاصی نیز برخوردار باشند. 

  • مقابله با آلودگی هوا و افزایش اکسیژن

گیاهان از طریق فرآیند پیچیده و جالب فتوسنتز باعث تبدیل دی اکسید کردن به اکسیژن می شوند. همچنین بسیاری از گیاهان از طریق روزنه های موجود در برگ مونواکسید هوا را جذب می کنند. 

مزیت های روف گاردن
مزیت های روف گاردن

در آخر ذکر این نکته ضروری است که علاوه بر مزیت های ذکر شده طراحی و اجرای روف گاردن در ساختمان ، ارزش افزوده ملک و بنا را افزایش می دهد. به طوری که امروزه برج هایی با بام های سبز زیبا از متقاضیانی نسبتا بیشتری در مقایسه با دیگر بناها برخوردار هستند. 

مبل روف گاردن
مبل روف گاردن

گروه طراحی و اجرای مهندس نیک با بیش از 5 سال تجربه در زمینه اجرای روف گاردن و محوطه سازی در خدمت شماست تا مجری رویای سبزتان باشد.

09120045668-02144816804

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *