معرفی ساکولنت گاستریا

گاستریا گراسیلیس

گاستریا نوعی ساکولنت بدون خار ، بومی آفریقای جنوبی از خانواده گیاهان گوشتی می باشد. گاستریا با بیش از ۷۰ گونه از متنوع ترین ساکولنت ها می باشد. نام گاستریا به معنی شکم از حالت توپور و ورم کرده آن نشات گرفته است.
لطفا از فروشگاه اینترنتی مهندس نیک دیدن فرمایید!

مطالب مرتبط: معرفی کاکتوس مامیلاریا الانگوتا

گاستریا گراسیلیس
گاستریا گراسیلیس

مشخصات ظاهری

ساکولنت گاستریا بدون ساقه، با ارتفاع ۲۰ سانت دارای برگ هایی نواری به رنگ سبز تیره با لکه های سفید می باشد. گل های ساکولنت گاستریا  قرمز ، لوله ای شکل به طول ۵/۲ سانتی متر می باشد که بر روی دم گلی به طول ۶۰ سانتی متر قابل رویت است.

گاستریا بیکالور
گاستریا بیکالور

شرایط کلی نگهداری ساکولنت گاستریا

نور

گاستریا نیاز به نور غیرمسقیم دارد. نور آفتاب فیلتر شده به مدت حداقل دو تا چهار ساعت در روز مناسب برای این گیاه می باشد. از قرار دادن ساکولنت گاستریا در برابر آفتاب مستقیم و سوزاننده جدا خودداری شود. عدم دریافت نور مناسب نیز باعث ضعیف شدن و رشد علفی گیاه می شود.

دما

به سرما حساس است و در محیط هایی با دمای ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتی گراد بهترین رشد را دارد.

آبیاری

گاستریا از بهار تا اوایل پاییز به آب نسبتا بیشتری نسب به بقیه ساکولنت ها نیاز دارد. رطوبت آن نیز همراه اسپری آب باید تامین گردد. در زمستان یک روز بعد از خشک خاک آبیاری صورت گیرد.

گاستریا بیکالور
گاستریا بیکالور

 خاک

ساکولنت گاستریا خاک اسیدی را دوست دارد و در این خاک بیشترین رشد را دارد. بهترین ترکیب خاکی برای این گیاه عبارتست از  ۶۰ درصد ماسه، ۳۰ درصد پیت ماس و ۱۰ درصد ورمی کمپوست
برای خرید خاک مخصوص اینجا کلیک کنید

تکثیر

تکثیر ساکولنت گاستریا از طریق کاشت بذر بهار، قلمه برگ و جدا کردن پاجوش در بهار و تابستان می‌باشد. بذر این گیاه را در خاکی با ترکیب بستر پیت ماس با رطوبت بالای ۷۰ درصد و دمای ۲۰ تا ۳۰ درجه باید کاشت. ظرف کشت را باید در مکانی با نور ملایم قرار دهید.

عوارض و درمان 

  1. پوسیدگی ریشه و بیماری قارچی از عوامل شایع گاستریا می باشد. آبیاری منظم و گلدان مناسب این عارضه را پیشگیری می کند.
  2. شپشک گرد آلود نیز عامل دیگر خسارت به این گیاه می باشد.
    برای خرید هورمون تقویتی، کود مخصوص و آفت کش های لازم اینجا کلیک کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *