گیاهان مناسب روف گاردن

روف گاردن

انتخاب گیاهان مناسب روف گاردن برای کشت در بام سبز غالبا نیازمند بر برپایی یک سری آزمایشات برای شناسایی شرایط و اجزایی است که به بهترین نحو ممکن مناسب با گونه های گیاهی متنوع باشد. بعد از این، لازم است که اقلیم حاکم بر روی پشت بام و گرمای خشکاننده ای که گیاهان باید آن را تحمل کنند، در نظر داشته باشیم. عمق بستر کشت، نیاز آبی و مقاومت به گرما بزرگترین عوامل محدودکننده در انتخاب گیاه برای روف گاردن می باشد. 

مطالب مرتبط: مراحل ساخت روف گاردن

گیاهان مناسب روف گاردن
گیاهان مناسب روف گاردن

سدوم ها و سایر گیاهان گوشتی به همراه گیاهان پوششی مانند فرانکنیا، لیزماکیا و ناز آفتابی می توانند با آب کم به زندگی خود ادامه داده و گرمای بالا را نیز تحمل کنند. استفاده از گیاهان بومی هر منطقه با در نظر گرفتن سیستم های آبیاری دائمی نیز توصیه می شود. 

گیاهان مناسب روف گاردن
گیاهان مناسب روف گاردن

تیره کراسولاسه مملو از گیاهانی است که برگ های گوشتی داشته و معمولا در محیط های خشک که کمبود آب در آن محسوس است، قابل استفاده می باشد. درختچه های خزان کننده ریشه کم عمق مانند طاووسی، گیلاس زینتی، انواع بید و همچنین درختان همیشه سبز با عمق ریشه محدود مانند کامیس پاریس سر طلایی، کاج لاوسون، یاس هلندی و … نیز می تواند برای بام های سبز مورد استفاده قرار گیرد. 

گیاهان مناسب روف گاردن
گیاهان مناسب روف گاردن

لاله ، سوسن، نرگس، انواع زنبق و پیاز آلیوم که معمولا بومی زیستگاه های خشک هستند جزو گل های زینتی پر طرفدار در روف گاردن به شمار می روند. گل میخک، آویشن، آلیسوم، گل استکانی، علف نقره ای ، گیاه گچ دوست و خرگوشک از دیگر گیاهانی به حساب می آید که می تواند به شما به عنوان یک کارشناس خلاق در ایده پردازی هر چه بیشتر و قشنگ تر کمک کند. 

گیاهان مناسب روف گاردن
گیاهان مناسب روف گاردن

گروه طراحی و اجرای مهندس نیک با بیش از 5 سال تجربه در زمینه اجرای روف گاردن و محوطه سازی در خدمت شماست تا مجری رویای سبزتان باشد.

09120045668-02144816804

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *